Q & A

Co wyróżnia zabieg PLASMA COMPLEX od innych zabiegów estetycznych ?

To naturalny, autologiczny zabieg z krwi własnej pacjenta wykorzystujący hematopoetyczne komórki macierzyste oraz fibrynę strukturalną w regeneracji tkanek.

Na czym polega unikalność terapii komórkami macierzystymi?

Unikalność terapii komórkami macierzystymi polega na ich ogromnym potencjale regeneracyjnym . Mogą one odtworzyć każda tkankę , której potrzebuje organizm w procesie regeneracji .

Komórki macierzyste posiadają 3 charakterystyczne cechy: ulegają nieograniczonej liczbie podziałów, mają zdolność do różnicowania się w komórki innych tkanek oraz zdolność do samoodnawiania.

Na czym polega wykonanie zabiegu PLASMA COMPLEX ? W jakim czasie lekarz wykona pełną procedurę?

Zabieg Plasma Complex polega na pozyskaniu z krwi własnej pacjenta (podczas dwóch osobnych odwirowań) dwóch frakcji fibryny: komórkowej z hematopoetycznymi komórkami macierzystymi oraz fibryny strukturalnej. Fibryna strukturalna tworzy tymczasowy stelaż dla nowo tworzonej tkanki skóry,  natomiast fibryna komórkowa dostarcza komórki macierzyste, czynniki wzrostu, cytokiny oraz leukocyty, niezbędne do odbudowy tkanki.

Czas potrzebny na wykonanie zabiegu Plasma Complex, to ok. 45 minut .

Jakich efektów możemy spodziewać się po zabiegu ?

Po zabiegu możemy spodziewać się wzrostu napięcia skóry, lepszej sprężystości, odczucia wypełnienia. Przywracamy skórze lepszą gęstość, prawidłowe odżywienie i ukrwienie skóry. Wypełniają się ubytki tkankowe w skórze, wypłycają się zmarszczki, blizny, np. po trądziku, po oparzeniach.

Dzięki procedurze Plasma Complex  stymulujemy proces zanikania rozstępów, możemy zmniejszyć efekt tzw. ,,pomarańczowej skórki,, – cellulitu.

Czy trzeba powtarzać zabieg? Jeśli tak, to jak często ?

Jak długo utrzymuje się efekt ?

Zabieg wymaga powtórzeń, zalecane jest wykonanie 3 zabiegów w odstępach 4-tygodniowych.

Efekt lepszego napięcia, wypełnienia i sprężystości skóry widoczny i odczuwalny jest już po pierwszym zabiegu Plasma Complex. Pełen efekt przebudowy i odbudowy tkanki skórnej osiągamy po kilku miesiącach.

Jest to efekt długotrwały, ponieważ zabieg Plasma Complex stymuluje przebudowę wszystkich warstw tkanki skórnej. Dlatego kolejny zabieg po serii  3 zabiegów wykonujemy raz na pół roku.

Jakie procesy zachodzą w tkankach podczas wykonania serii 3 zabiegów Plasma Copmlex ?

O1 STYMULACJA

Uruchomiony zostaje proces namnażania się i odkładania w szkielecie fibrynowym grup komórkowych, niezbędnych do tworzenia nowej tkanki: fibroblastów, komórek naskórka, komórek śródbłonka naczyń krwionośnych. Rozpoczyna się synteza kolagenu i białek strukturalnych oraz tworzenie nowych naczyń krwionośnych.

02 REGENERACJA 

Przebudowa tkanki skórnej ze wzmożoną syntezą kolagenu oraz tworzeniem nowych naczyń krwionośnych. Kolagen przywraca skórze elastyczność, sprężystość i napięcie. Nowo tworzone naczynia krwionośne odpowiedzialne są za odpowiednie dotlenienie i odżywienie tkanki skórnej.

03 ODMŁODZENIE 

Odbudowujemy prawidłową strukturę skóry. Poprzez właściwe ukrwienie oraz odbudowę struktury komórkowej odmładzamy skórę, wydłużamy jej żywotność spowalniamy proces starzenia skóry.

Skóra jest napięta, sprężysta, odżywiona i nawilżona.

Czy jest to zabieg, który możemy wykonać np. w przerwie na lunch ?

Jest to zabieg , który nie obciąża pacjentów i może zostać wykonany w porze lunchu .

Pacjentka po zabiegu może mieć jedynie lekko zaczerwienione,  widoczne miejsca po ukłuciach. Rzadko zdarzają się drobne krwiaki u osób, które maja słabą kondycje skóry, cerę naczynkową, które znikają po 2-3 dniach.

Dla kogo i w jakim wieku dedykowany jest zabieg ?

Zabieg dedykowany jest zarówno młodym, zapracowanym osobom, jak i osobom z cerą dojrzałą. Z wiekiem nasza skóra traci jędrność, elastyczność, sprężystość. Ogromny wpływ na jakość naszej skóry maja czynniki środowiskowe – mróz, słońce, zanieczyszczone powietrze, codzienny stres. Nasza skóra ulega wyniszczeniu bez względu na wiek. Jest to zabieg dla wszystkich osób, które chcą poprawić wygląd i kondycję swojej skóry.

Czy to jest zabieg tylko dla kobiet, czy również dla mężczyzn ?

Jest to zabieg zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Jak przygotować się do zabiegu ?

W dniu zabiegu pacjent nie powinien brać niesterydowych leków przeciwzapalnych i aspiryny.  Miejsca do zabiegu powinny być czyste, bez makijażu. Dlatego przed zabiegiem zmywamy makijaż. Mężczyzna powinien być ogolony, ponieważ miejsca ostrzyknięcia ( łuk jarzmowy, linia żuchwy, okolice ust) powinny być czyste i odkażone.

Przed zabiegiem lekarz przeprowadza wywiad lekarski, pacjent zostaje poinformowany o przeciwwskazaniach do zabiegu. Wyraża zgodę pisemną na zabieg.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu ?

Choroby krwi:

     – zespoły dysfunkcji płytek

     – krytyczna małopłytkowość

     – niedobór fibrynogenu

     – niestabilność hemodynamiczna

Posocznica

Nowotwory

Przewlekłe schorzenia wątroby

Ostre stany z autoimmunoagresji

Zakażenia ostre i przewlekłe

Ciąża i laktacja

Leczenie antykoagulantami – dotyczy zestawu do biostymulacji wolumetrycznej – należy zamienić na heparynę drobnocząsteczkową

Stosowanie aspiryny i niesteroidowych leków przeciwzapalnych

Czy pacjent tuż po zabiegu wymaga szczególnych zaleceń lekarskich ? Jak dbać o skórę?

Po zabiegu Plasma Complex pacjent nie powinien korzystać z sauny , basenu, wstrzymać się od zajęć fitness tego dnia.  Powinien zachować czystość miejsc zabiegowych: zrezygnować z makijażu po zabiegu, nie tulić się do zwierząt, nie sprzątać brudnych pomieszczeń.

Ogłoszenie


 

Oświadczenie

 

Prezentowana na stronie plasmacomplex.pl oferta skierowana jest wyłącznie do osób wykonywujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych naszą ofertą w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.

 

Przechodząc dalej oświadczasz, że spełniasz wyżej wymienione wymagania

This will close in 20 seconds